למידע נוסף:

התקשרו או השאירו פרטים

הסמכה (צ'ארטר) 13 אפריל 

עקבו אחרינוסוף שבוע בנגב  הקליקו כאן לכל התמונות מהארוע.

יום שישי/שבת- 29/30 באפריל 2022 

"בנגב ייבחן העם בישראל " אמר גדול מדינאי ישראל בכל הזמנים, מייסד מדינת ישראל - דוד בן גוריון.
הי סימונה מדימונה, בתחנה בבאר שבע עמד קטר שמספרו 70414, אלו רק חלק מסימני הדרך, לדרכם טיילו חברי מועדון רוטרי הוד הכרמל בסוף שבוע מהנה ומגבש. היה זה סיור מרתק בערים שהפריחו את השממה באר שבע, ירוחם,דימונה כאשר את עיקר תשומת ליבנו, משכה העיר ירוחם ולו רק משום העובדה שעמרם מצנע, ראש העיר חיפה לשעבר , הפריח בה את השממה, תרתי משמע, כאשר הלך אחר חזון דוד בן גוריון התפטר מהכנסת על מנת לכהן כ-5 שנים כיו"ר הועדה הקרואה בעיר. מקצת מהאוירה הקסומה של הערבה ושל "הביחד" והחברותא של חברות וחברי המועדון בשלל התמונות והסרטונים המצורפים בזה. זכויות יוצרים כלל חברי מועדון רוטרי הוד הכרמל.
טיול למרכז רמת הגולן - הקליקו כאן לכל התמונות מהארוע.

יום שבת 6.11.2021 - בהדרכת אסף שקד.


 לסיור חורפי מרתק ומגוון אל מרכז רמת הגולן. השטח  עשיר מאד באתרים ארכיאולוגים, שמורות טבע ואתרי מורשת לאומית.  הגן הלאומי כורסי, האתר הנוצרי הגדול ביותר באזור שאינו מצוי תחת שליטת הכנסייה. סיור במתחם המבוצר האדיר הכולל כנסיה מן התקופה הביזנטית, פסיפסים, חומות בצורות ובורות מים. עליה לרמת הגולן בדרך נופית יפיפייה אל היישוב בני יהודה ולמצפה אופיר שנחשב לאחת מנקודות התצפית היפות בארץ.  סקירה נופית על בקעת כנרות והכינרת.

בהמשך מסלול הליכה מקסים וקליבשמורת ביצות נוב. האזור ידוע בפריחה המגוונת לאורך כל השנה אך ביתר שאת מחודש נובמבר ואילך.

 נמשיך אל אחד האתרים הארכיאולוגים החדשים והמפתיעים בישראל שנחנך בשיפולי היישוב הזעיר נאטור ונחנך רק בשנה שעברה. מתחם בית הכנסת של אום אל קאנאטיר (עין קשתות) מספר את סיפורם המרתק של היהודים ברמת הגולן בתקופת המשנה והתלמוד ואת ההיסטוריה הייחודית של המקום ששוחזר באמצעים טכנולוגים פורצי דרך בעולם הארכיאולוגיה וכל זאת בנוף מקסים ונידח שהיה ממש עד לאחרונה נסתר מן העין ולא נגיש. 

נמשיך כברת דרך קצרה אל אתר המורשת הלאומית תל סאקי שהוא אחד מאתרי הקרבות המפורסמים בגולן. האתר המרגש מספר את  הסיפור ההרואי של הנצורים ומאפשר כניסה מרתקת אל תוך הבונקר העמוק הכוללת תצפית נופית עוצרת נשימה מזרחה אל מרחבי הגולן הסורי. נרד מן הרמה לכינרת בכביש סוסיתא שנחנך רק לאחרונה ומאפשר עצירה מרתקת באתר העיר הרומית ביזנטית סוסיתא שהייתה עיר מחוז פגאנית נוצרית במשך מאות שנים ובה שרידי כנסיות אדירות, רחובות ושווקים, תעלות מים ומבני ציבור אחרים.מסעדת תנורין בישוב מגדל

מסעדת תנורין בישוב מגדל

מסעדת תנורין בישוב מגדל

מסעדת תנורין בישוב מגדל

טיול גוש חלב 9 אוקטובר 2021מפגש עם האמן והיוצר ג'ורג' סמעאן .

יום שישי 8.10.2021

האמן ג'ורג' סמעאן יליד ותושב הכפר גוש חלב היא ג'יש בגליל העליון.

ג'ורג' סמען המנגן במגוון כלים ייחודיים בהם העוד, הכינור המסורתי, יוצר מוסיקה המשלבת בתוכה את המזרח ואת המערב . המוסיקה היחודית של ג'ורג' סמעאן מהווה ביטוי לאווירת המקום ולשילוב בין התרבות הערבית לתרבות היהודית הישראלית .

המפגש המרתק עם ג'ורג' סמעאן כולל בנוסף לחוויה המוסיקלית גם את סיפורי המקום המשולבים בסיור בכפר.

גו'רג' סמעאן  יוצר מוסיקה ,שר ומנגן עם אומנים ישראליים רבים. בעבר שיתף פעולה עם הזמרת דרורה חבקין  ז"ל. משך שנים רבות הוא ממשיך ומופיע עם האמן אהוד בנאי.

ג'ורג' סמעאן רואה במוסיקה ובשירה גשר בין תרבויות וגשר של סובלנות ודו קיום.

המפגש עם ג'ורג' סמעאן  הנערך בביתו המיוחד בכפר ג'יש  הינו מפגש מרגש , מחבר  וחוויתי .

טקסט

טקסט

טקסט

טקסט

טקסט

טקסט

טקסט

טקסט

טקסט

טקסט

טקסט

טקסט

טואול - בניית אתרים